Przejdź do treści

Wózek

Twój koszyk jest pusty

Artykuł: Najważniejsze kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze lokalizacji magazynu w Wielkiej Brytanii

Top Key Factors to Consider When Choosing a Warehouse Location in the UK

Najważniejsze kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze lokalizacji magazynu w Wielkiej Brytanii

Warehouse Building under Construction

Kiedy osoba fizyczna lub grupa osób wkracza do świata biznesu, jej wyłączną odpowiedzialnością staje się zapewnienie klientowi dostępności towarów i usług po rozsądnej cenie. Robiąc to, każdy właściciel firmy stara się przechowywać swoje towary w budynku magazynowym w różnych lokalizacjach. W ostatnich latach, wraz z rozwojem biznesu w Wielkiej Brytanii, często spotykamy budynki magazynowe na sprzedaż. Ale ważnym pytaniem jest, jak oznaczyć wartość powierzchni magazynowej. Na jakich kryteriach należy się skupić finalizując powierzchnię magazynową dla swojej firmy?

Aby udzielić rozsądnej odpowiedzi, omówimy najważniejsze kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze lokalizacji magazynu w Wielkiej Brytanii.

Dostępność dla klientów

Główną dewizą firmy jest oferowanie klientom terminowych dostaw. Dlatego też bliskość klientów powinna być brana pod uwagę przy wyborze budynku magazynowego na sprzedaż w Wielkiej Brytanii. Zawsze należy zwracać uwagę na przestrzeń odpowiadającą geograficznemu rozmieszczeniu klientów, ponieważ ma to znaczący wpływ na koszty wysyłki firmy przy minimalnym czasie dostawy. Dodatkowo magazyn położony bliżej rynku pierwotnego zapewnia lepszą dostępność, co przekłada się na zadowolenie i lojalność klientów.

Lepsza łączność

Wydajna infrastruktura transportowa odgrywa ważną rolę w finalizacji lokalizacji magazynu. Dobrze skonstruowany i zarządzany system transportu, który łączy główne drogi, autostrady, porty i lotniska, pomaga właścicielowi firmy w określeniu dostępności lokalizacji magazynu. Dobrze skomunikowana lokalizacja pomaga właścicielom firm w różnych aspektach.

 • Usprawnia łańcuch dostaw.
 • Zmniejsz koszty transportu.
 • Zapewnia terminową dostawę.
 • Bezpieczeństwo produktów

Dodatkowo należy wziąć pod uwagę następujące kwestie, aby zaoszczędzić na kosztach transportu.

 • Dostęp do autostrad i zjazdów
 • Wzajemne połączenia autostradowe
 • Penetracja transportu publicznego
 • Średnia oferowana prędkość ruchu
 • Godziny szczytu ruchu w okolicy
 • Prawidłowa ilustracja znaków i sygnałów drogowych

Zasady i regulacje obszaru 

Aby zapewnić lepsze funkcjonowanie budynku magazynowego, należy wziąć pod uwagę lokalne przepisy i przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego danego obszaru. Właściciel firmy powinien dokładnie zbadać teren, aby funkcjonowanie budynku magazynowego było zgodne z przepisami obowiązującymi na danym terenie.

Wcześniejsza znajomość ustalonych zasad chroni właściciela firmy przed wpadnięciem w niekorzystne kwestie prawne, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo firmy i jej produktów.

Dostępność siły roboczej

Każda firma wymaga doskonałej dostępności siły roboczej, wysokich umiejętności i przystępnych kosztów pracy, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie i skuteczne zarządzanie magazynem budynkiem tymczasowym. Aby pozyskać pożądaną siłę roboczą, niezbędna jest dogłębna znajomość lokalnej demografii. Przy sprawdzaniu dostępności siły roboczej ważnym czynnikiem powinien być popyt i podaż. Mniejsza podaż towarów prowadzi do wyższych wynagrodzeń, co wiąże się z wyższymi kosztami operacyjnymi. W sytuacji alternatywnej wysoki poziom siły roboczej i niższy popyt prowadzą do zaprzestania płac.

Dodatkowo posiadanie odpowiednich umiejętności jest ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu siły roboczej. Brak umiejętności prowadzi do słabej obsługi klienta, zmniejszonej konkurencyjności i produktywności.

Zachęty podatkowe

W Wielkiej Brytanii istnieje wiele regionów, które przyciągają biznes dzięki różnego rodzaju zachętom podatkowym. Przed sfinalizowaniem lokalizacji magazynu ważne jest zapoznanie się z dostępnymi możliwościami i skorzystaniem z korzyści wynikających z obniżenia kosztów całkowitych. Istnieją obszary, które oferują ulgi podatkowe lub inne zachęty finansowe, dzięki którym wybrana lokalizacja będzie jeszcze bardziej opłacalna.

Dostępność rozbudowy i koszty użytkowania

W przypadku rozszerzenia lub ograniczenia działalności budynek magazynu wymaga wprowadzenia pewnych zmian i dostosowań. W takiej sytuacji zamiast przeprowadzać się w nowe miejsce, warto rozejrzeć się za pobliskim terenem. Dostępność powierzchni w pobliżu istniejącego budynku magazynowego pozwala na zatrzymanie pracowników i mediów, a także ułatwia dotarcie do Ciebie dostawcom i klientom. W przypadku rozległego obszaru/przestrzeni istotne jest również sprawdzenie dostępności mediów wraz z poniesionymi kosztami.

Dodatkowo właściciele firm powinni sprawdzić dostępność usług internetowych i telefonicznych. Dowiedz się także, czy jest to kabel, T1, światłowód czy coś innego i ile to kosztuje. Czasem przygotowanie nowej powierzchni pod magazyn zajmuje nawet 3 miesiące.

Wniosek

Omówiliśmy 06 najważniejszych czynników odpowiedzialnych za sfinalizowanie budynku magazynowego na sprzedaż w Wielkiej Brytanii. Czynniki omówione powyżej są korzystne dla właściciela firmy na różne sposoby.

 • Budynek magazynowy zapewnia właścicielom firm większe przychody.
 • Zabezpiecza produkt na korzystnych warunkach.
 • Równuje łańcuch popytu i dostaw.
 • Zaspokoiło nagłe zapotrzebowanie rynku.
 • Jest to lepsze rozwiązanie w przypadku zarządzania ryzykiem.
 • Jest to korzystne dla zaawansowanego prowadzenia dokumentacji.

Jeśli i Ty szukasz najlepszego budynku magazynowego, to jesteśmy dla Ciebie najlepszym wyborem. Oferujemy kompleksową gamę tymczasowych i stałych konstrukcji zaprojektowanych z myślą o spełnieniu wszystkich Twoich specyficznych potrzeb i wymagań. Naszym celem jest dostarczanie naszym klientom najlepszych rozwiązań, lepszych rozwiązań i pełnej satysfakcji.

Czytaj więcej

8 Inspiring Container Shelter Design Ideas.
container canopies

8 inspirujących pomysłów na projekt schronu kontenerowego.

Naczynia kontenerowe i domy to świetny pomysł dla tych, którzy preferują połączenie kreatywności i praktyczności w swoich przestrzeniach mieszkalnych. Jest to jeden z najbardziej świadomych ekolog...

Czytaj więcej
Maximizing Your Space: Innovative Uses of Wall Partitions!
modular wall partitions

Maksymalizacja przestrzeni: innowacyjne zastosowania ścianek działowych!

Wprowadzenie: W dzisiejszym świecie, w którym ceny nieruchomości gwałtownie rosną, a przestrzenie mieszkalne stają się coraz bardziej kompaktowe, potrzeba efektywnego wykorzystania przestrzeni nig...

Czytaj więcej