Przejdź do treści

Wózek

Twój koszyk jest pusty

Artykuł: 8 inspirujących pomysłów na projekt schronu kontenerowego.

8 Inspiring Container Shelter Design Ideas.

8 inspirujących pomysłów na projekt schronu kontenerowego.

Container Shelter

Naczynia kontenerowe i domy to świetny pomysł dla tych, którzy preferują połączenie kreatywności i praktyczności w swoich przestrzeniach mieszkalnych. Jest to jeden z najbardziej świadomych ekologicznie wyborów życiowych, który podnosi zwyczajność do niezwykłego. Wiaty kontenerowe stają się idealnym połączeniem nowoczesnej estetyki i zrównoważonego stylu życia.

Żegluga schroniska kontenerowe w Wielkiej Brytanii szybko przekształciły się z eksperymentu architektonicznego w znaczącą alternatywę architektoniczną na poziomie globalnym. Statek, który niegdyś służył do transportu ładunków drogą morską, obecnie można wykorzystać do budowy stabilnych i bezpiecznych rezydencji dla pojedynczych osób i rodzin. Przenieśli definicję ponownego użycia i recyklingu na nowy poziom.

Container Shelter

Na tym blogu omówimy dziesięć Na tym blogu niesamowitych projektów i stylów, dzięki którym używane kontenery transportowe można przekształcić w wydajne i wygodne domy. Bądź więc dalej i odkryj niektóre z najbardziej innowacyjnych i wykwintnych pomysłów architektonicznych.

Opcja mini obudowy 

Wszyscy chcemy mieć mało miejsca, aby uciec od monotonnego cyklu życia. W ten sposób najlepszą opcją okazała się niedroga schronisko kontenerowe w Wielkiej Brytanii. Niewielka przestrzeń stanowi osobistą kryjówkę dla wielu osób, a także może zostać przekształcona w pensjonat, gdy do Twojego domu przyjdą niechciani goście. Jest to ekologiczne podejście do budowy domu, które wymaga mniejszej ilości materiałów do jego budowy. Ponadto są ekonomiczne i wszechstronne.

Niezależnie od tego, czy jest to Twój prywatny azyl, czy urocza przestrzeń dla gości, te domy oferują prostą i zrównoważoną opcję życia. Oszczędzają pieniądze, jednocześnie dbając o planetę.

Domy jednokontenerowe

Wiele domów kontenerowych korzysta z wielu kontenerów, ale nie jest to konieczne. Wykorzystując jeden pojemnik, można nawet stworzyć wygodny dom. Aby to zrobić, można zastosować techniki przyjęte przy budowie małego domu. Dodaj dużo okien, stwórz przestrzeń na zewnątrz, a nawet patio na dachu. Ze względu na ograniczoną przestrzeń należy dokładnie zaplanować układ domu. W domu z jednym kontenerem szerokość wynosi maksymalnie osiem stóp, co może ograniczać rozmieszczenie pomieszczeń. Zawsze zaleca się sprawdzenie lokalnych przepisów budowlanych, ponieważ mają one wymagania dotyczące minimalnych rozmiarów.

Projektowanie luksusowego pokoju

Schroniska kontenerowe w Wielkiej Brytanii dostosowane do różnych budżetów. Możesz wybrać mały lub duży, w zależności od zasobności portfela. Aby poprawić jego wygląd, kilka warstw farby morskiej zdziała cuda. Wybór odpowiednich kolorów może stworzyć piękny dom z kontenera. Aby zapewnić sobie luksusowy wygląd, nie trzeba się bardzo napracować. Pojemniki mają uniwersalny charakter i działają jak płótno dla tych, którzy chcą pokazać swoją kreatywność i pasję w nadaniu im eleganckiego wyglądu.

Kontener z pochyłym pomieszczeniem

Sloped Room Container

Dach spadzisty dodaje uroku i spełnia dwie przydatne role. Zapobiega gromadzeniu się wody i zanieczyszczeń na płaskim dachu kontenera. Umożliwia także ustawienie domu i dachu pod panele słoneczne lub świetliki.

W przypadku pojedynczego kontenera lub małego domu użyj podpór, aby utworzyć podwyższony, pochyły dach nad skrzynią. Jeśli budujesz większy dom, pomyśl o użyciu trzech pojemników. Ustaw dwa pojemniki obok siebie, zachowując odstępy między nimi. Następnie umieść trzeci pojemnik na jednym z dwóch. Dodaj pochyły dach, aby połączyć górę kontenera na drugim piętrze z górą pojedynczego kontenera. Daje to płaską powierzchnię dla wielu świetlików i przestronną część dzienną pod dachem.

Zawsze gotowy na gości

 Posiadanie oddzielnej przestrzeni dla gości jest zawsze niesamowitą opcją. Uniemożliwia im wtargnięcie na Twoją kanapę lub skorzystanie z Twojej osobistej toalety. Aby przezwyciężyć tę sytuację, często wpadamy w kosztowną pułapkę budowania z tkaniny całego pensjonatu. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest pojedynczy kontener transportowy.


Możesz stworzyć sypialnię, łazienkę, garderobę i minikuchnię za pomocą jednego starego kontenera transportowego. Twoi goście zyskują przestrzeń, w której mogą mieć własną przestrzeń. Dodanie dużego patio lub tarasu na świeżym powietrzu umożliwia dołączenie do nich na zewnątrz przy kawie lub koktajlach. Aby optycznie powiększyć, dodaj duże, szklane drzwi. Goście mogą otworzyć pojemnik i wnieść zawartość wewnątrz lub na zewnątrz.

Przestrzeń dla wielorodziny

Jeśli planujesz budowę domu dla większej liczby osób niż najbliższa rodzina, przygotuj się na wykorzystanie kilku kontenerów. Przy użyciu trzech kontenerów można przynajmniej zbudować dom z trzema sypialniami. Ale pamiętajcie, to byłoby około 500 stóp kwadratowych. Do domu o powierzchni 1000 stóp kwadratowych potrzeba około sześciu pojemników.

Schroniska kontenerowe w Wielkiej Brytanii nie są już przeznaczone tylko dla bogatych i dbających o środowisko. Wielu przedsiębiorców buduje obecnie domy wielorodzinne z kontenerów transportowych. Tworzą miasta kontenerowe, wykorzystując wiele kontenerów do tworzenia budynków w stylu apartamentów lub oddzielnych domków. Każda osoba otrzymuje swój dom, zwykle wykonany z jednego lub dwóch pojemników.

Kontenerowy domek na drzewie

Aby zapewnić jednocześnie przyjemność związaną z przygodą i luksusem, najlepszym rozwiązaniem będzie wiszący domek na drzewie. Jest to najlepsza alternatywa dla opcji budownictwa konwentowego dla tych, którzy dbają o przyrodę i nie pozostawiają po sobie śladu węglowego.

Domki na drzewie są również najlepszym rozwiązaniem dla dzieci i młodzieży, ponieważ pomagają im zrozumieć zrównoważone podejście do natury. Wiszące domy to fantastyczny pomysł na dom kontenerowy. Wsparty jest na mocnych metalowych filarach. Aby podkreślić elegancję przestrzeni, balkon sięga do gałęzi drzew, co czyni go idealnym miejscem dla miłośników przyrody.

Dom na plaży

Ulepsz swoje wrażenia z plaży dzięki wysyłce wiatom kontenerowym w Wielkiej Brytanii jako letniemu wypadowi. Te przytulne domy są niedrogie i stanowią fantastyczną inwestycję w spędzanie czasu z rodziną. Możesz wybrać konfigurację jednopoziomową lub w razie potrzeby dodać więcej pięter. Upewnij się, że Twój dom kontenerowy ma wspaniały taras z przepięknym widokiem na plażę.

Wnioski 

Omówiliśmy najlepsze 08 schroniska kontenerowe w Wielkiej Brytanii, które są dobrze zaprojektowane, aby oferować luksus, komfort i bardziej ekologiczne środowisko. Dodatkowo Zadaszenia kontenerów zaprojektowano tak, aby zapewnić lepszą ochronę towarów i innego mienia.

W ciągu ostatnich kilku lat dzięki technologii domy kontenerowe stały się dla wielu osób lepszą alternatywą. Jest to doskonały wybór z kilku powodów:

  • Na sprzedaż wiaty kontenerowe budowane są w krótszej rozpiętości.
  • To niedrogie rozwiązanie dla wielu osób.
  • Te domy budowane są przy minimalnych nakładach inwestycyjnych.
  • Domy kontenerowe to przenośne mieszkania.
  • Daje większe możliwości kreatywności i projektowania.

Czytaj więcej

Protecting Your Harvest: The Importance of Secure Agricultural Buildings
Agricultural Buildings

Ochrona zbiorów: znaczenie bezpiecznych budynków rolniczych

Jeśli chodzi o rolnictwo, malownicze pola i sady, które często sobie wyobrażamy, są wynikiem ciężkiej pracy, starannego planowania i odrobiny szczęścia. Współczesne rolnictwo stoi jednak w obliczu...

Czytaj więcej
Top Key Factors to Consider When Choosing a Warehouse Location in the UK
storage building

Najważniejsze kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze lokalizacji magazynu w Wielkiej Brytanii

Kiedy osoba fizyczna lub grupa osób wkracza do świata biznesu, jej wyłączną odpowiedzialnością staje się zapewnienie klientowi dostępności towarów i usług po rozsądnej cenie. Robiąc to, każdy właś...

Czytaj więcej