Przejdź do treści

Wózek

Twój koszyk jest pusty

Artykuł: Logistyka morska – studium przypadku

Maritime Logistics - Case Study - Kit Buildings

Logistyka morska – studium przypadku

Wymagania

Dostawca usług logistycznych poszukiwał odpowiednich opcji dla swoich klientów w zakresie rozbudowy centralnego centrum przeładunkowego. Ze względu na istniejące wąskie gardła w zakresie wydajności, duża firma logistyczna była zmuszona szukać rozwiązania, które można byłoby wdrożyć tak szybko i możliwie ekonomicznie. Przechowywanie różnych rodzajów materiałów było wymagane w celu zachowania zgodności z odpowiednimi wytycznymi bezpieczeństwa, zwłaszcza że towary były wrażliwe. Zadaniem firmy Kit Buildings było spełnienie wyrafinowanych wymagań klienta.

Rozwiązanie

W przewidzianym czasie firmie Kit Buildings udało się zaprojektować rozwiązanie dostosowane do dostępnej przestrzeni do wdrożenia w postaci lekkiego magazynu z dwoma korytarzami, wykorzystując kolory marki klienta. Wybór padł na asortyment budowlany z PCV szybkiego montażu. Budynek został wyposażony w dwie bramy roletowe, wysokość okapu 6 m oraz oświetlenie wewnętrzne. Ponadto ogólna koncepcja od samego początku uwzględniała składowanie pustych palet i dodatkowych ramp załadunkowych.

Korzyści

Nasz klient czerpie znaczne korzyści dzięki nowym udogodnieniom. Obszerny, dwunawowy budynek z PCV umożliwia płynną realizację wszystkich prac związanych z magazynowaniem, logistyką, wysyłką i dalszym transportem w obrębie budynku. Bezpieczeństwo pracy personelu magazynu jest teraz zapewnione, a ruch o dużym natężeniu może być rygorystycznie i niezawodnie kontrolowany – to główne korzyści dla dużej firmy logistycznej.

Maritime Logistics - Case Study

 Maritime Logistics - Case Study

Maritime Logistics - Case Study

Czytaj więcej